Czosnek jako suplement diety

Przysłowie chińskie mówi: „Niezależnie kto jest ojcem choroby, zła dieta jest matką” współczesne badania nad wpływem żywienia a poszczególnymi jednostkami chorobowymi jest bardzo duża i nie jest bez znaczenia czym wypełniamy codzienne nasze menu. Najlepiej obrazuje to piramida żywienia, którą musimy dostosować do naszego wieku i stanu zdrowia. Analizując ją można śmiało powiedzieć, że najzdrowszym daniem jest ruch, aktywność fizyczna oraz woda. Zrobienie badań pozwoli skonkretyzować dietę i odpowiednie suplementy.

I tak na przykład, żeby uniknąć miażdżycy, gdy będziemy mieć podwyższony cholesterol LDL i trójglicerydy, bo wtedy są bardzo niebezpieczne i przyspieszają proces odkładania się blaszek miażdżycowych w żyłach co może prowadzić do udaru, zawału, niedokrwienia kończyn w dietę musimy włączyć czosnek, cebulę, fasole i ryby tłuste oraz owoce morza.

Jeden ząbek czosnku spożywany dziennie jest idealnym lekarstwem przeciwmiażdżycowym bowiem obniża poziom cholesterolu u ludzi i działa wspomagająco poprzez zmniejszenie lepkości krwi i skłonności do zakrzepów i zatorów. Ma też działanie bakteriobójcze oraz wzmaga odporność jako naturalnych zabójców, będących na pierwszej linii obrony organizmu. Badania wykazały, że krew osób jedzących czosnek lub preparaty czosnkowe wykazywała największą aktywność przeciwnowotworową.  Czosnek jest także znany jako środek na obniżenie ciśnienia tętniczego. Od wieków stosowano go w Chinach a także w Japonii jako lek na nadciśnienie. Mankamentem tego cudownego daru natury jest nieświeży oddech i możliwość reakcji alergicznej.

Żeby uporać się z przykrym zapachem polecamy olejek czosnkowy w kapsułkach, który jest częstym składnikiem w zestawach suplementów Siły Natury.